Skontaktuj się z nami

Dane kontaktowe

Nie wiesz jak zacząć, potrzebujesz informacji lub wsparcia w wyborze terapeuty?

Zadzwoń pod numer 533 252 632, jesteśmy dostępni od poniedziałku do czwartku w godzinach 15.00-21.00. Jeżeli nie odbieramy, zostaw wiadomość tekstową, na pewno oddzwonimy.

 

Chętnie odpowiemy na Twoje pytanie także mailowo:

kontakt@lazurowaterapia.pl Zadzwoń (533 252 632)
dane kontaktowe

Zanim zapytasz...

Sprawdź nasze odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania :)
Przejdź do FAQ

Znajdź nas

ul. Lazurowa 2a/24  |  blok, 3 piętro

01-315 Warszawa

Prosimy o przybycie punktualnie na spotkanie.

Zapisz się do newslettera

    FAQ

    Zanim się skontaktujesz poznaj nasze odpowiedzi na najcześciej zadawane pytania :)
    Czym charakteryzuje się podejście poznawczo-behawioralna?
    Terapie poznawczo-behawioralne są to oparte o dowody naukowe formy pomocy psychologicznej. Praca terapeutyczna w dużej mierze koncentruje się na teraźniejszości i dążeniu do realizacji postawionych celów. Klient wspólnie z terapeutą identyfikują przeszkody w myśleniu, zachowaniu lub przeżywaniu, które utrudniają ich realizację. W relacji teraputycznej kluczowe jest to, że pacjent jest specjalistą od siebie oraz swoich trudności i wraz z teraputą współpracują nad rozwiązaniem problemów. Ważnym elementem terapii jest realizowanie poza sesjami tzw. wyzwań terapeutycznych, czyli różnego rodzaju zadań, ćwiczeń czy obserwacji, które nawiązują do tego co się dzieje w gabinecie. Celem wyzwań jest przełożenie wiedzy i umiejętności zdobytych podczas sesji, na codzienne funkcjonowanie.
    Jak długo trwa psychoterapia? Od czego zależy długość procesu psychoterapeutycznego?
    Psychoterapia poznawczo- behawioralną może trwać od kilku sesji, jak to zwykle przebiega w przypadku napadów paniki, do roku i dłużej w przypadku problemów natury osobowościowej. Każdy z nas jest wyjątkowy, różnimy się od siebie pod względem temperamentu, cech osobowości oraz doświadczeń, które nas spotykają w ciągu naszego życia. W związku z tym trudno jest jednoznacznie określić czas trwania terapii wyłącznie na podstawie zgłaszanych dolegliwości. Rozpoczęcie psychoterapii poprzedzone jest tzw. konsultacjami podczas których psychoterapeuta stara się uzyskać jak najwięcej informacji na temat doświadczeń oraz problemów, tak aby w kolejnym etapie wspólnie z klientem ustalić cele oraz przybliżony czas trwania psychoterapii. 
    Jak często odbywają się sesje psychoterapeutyczne?
    Zazwyczaj sesja psychoterapeutyczna odbywa się raz w tygodniu i trwa około 50 minut. Czasami zdarza się, że sesje psychoterapeutyczne odbywają się częściej, ale jest to uwarunkowane konkretnymi potrzebami, sytuacją społeczną danej osoby i określonymi celami psychoterapeutycznymi. Gdy proces psychoterapii dobiega końca możliwe jest by spotkania odbywały się raz na dwa tygodnie w celu podtrzymania określonej zmiany i weryfikacji nowego sposobu funkcjonowania poza gabinetem. W terapii zaburzenia stresowego pourazowego (PTSD), zaburzenia obsesyjno- kompulsyjnego (OCD) oraz podczas pracy wyobrażeniowej w terapii schematu, część sesji może trwać 90 min. 
    Czy psychoterapia w formie online jest tak samo skuteczna jak sesje prowadzone stacjonarnie w gabinecie?
    Terapia online jest wygodną i skuteczną formą psychoterapii. Jej skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami. Częstotliwość oraz stosowane techniki nie różnią się od terapii stacjonarnej. Taka formuła jest idealnym rozwiązaniem w przypadku osób przebywających za granicą, mieszkających w miejscach z ograniczonym dostępem do profesjonalnej pomocy. Więcej informacji o tym, jak przygotować się do sesji online znajdziesz na naszym blogu:  
    Psychoterapia a farmakoterapia.
    Chcąc zadbać o swoje zdrowie psychiczne możemy skorzystać z porady lekarza psychiatry, który może nam zalecić farmakoterapię. Korzystanie z  leków w żadnym wypadku nie wyklucza rozpoczęcia psychoterapii. Czasem sam specjalista zaleca oprócz regularnego przyjmowania leków – terapię. Wtedy idealną sytuacją jest współpraca psychoterapeuty z lekarzem. Przy zgodzie klienta na taką formę dwutorowego leczenia, okresowa wymiana informacji wspiera proces leczenia.
    Jak przygotować się do pierwszej sesji w naszym Ośrodku?
    Rozpoczynając psychoterapię najważniejsza jest gotowość i motywacja. Warto zadbać o to, by być wypoczętym (i najedzonym :) ), by móc skupić się na tym ,czego dowiemy się na spotkaniu z psychoterapeutą. Warto zaplanować sobie podróż, tak aby dotrzeć nie wcześniej niż 10 min przed wyznaczoną godziną. Ze względu na charakter pracy, psychoterapeuta nie będzie mógł wydłużyć konsultacji/sesji jeśli się na nią spóźnisz. 
    Co zabrać ze sobą na pierwsze spotkanie?
    Przy pierwszych spotkaniach psychoterapeuta zapyta o to, czy wcześniej w jakiejkolwiek formie dbałeś o swoje zdrowie psychiczne (psychoterapia, konsultacja psychiatryczna, psychoterapia grupowa itp.). Nie jest konieczne, ale warto mieć ze sobą wypisy ze szpitala, ostatnią historię leczenia czy wiedzę o lekach, które  przyjmujesz (nazwa, dawka leku). Warto wspomnieć także o lekach, które przyjmujesz na inne dolegliwości oraz preparatach ziołowych. 
    Jak mogę zapłacić za sesję?
    Za sesję można zapłacić podczas zapisu do konkretnego psychoteraputy za pomocą płatności internetowej (link do płatności). Płatności można dokonać także kartą oraz gotówką w gabinecie. Jeśli zdecydujesz się na płatność gotówką prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty. 

    Dołącz do nas:

    social media social media social media social media

    Umów się na wizytę

    Wiemy, że decyzja o skorzystaniu z pomocy psychoterapeuty może być wyzwaniem, dlatego zadbamy, aby proces ten przebiegał w bezpiecznej i pełnej akceptacji atmosferze. Kolejny krok zależy od Ciebie.

    Nasze szkolenia

    Szkolenia przeznaczone dla profesjonalistów z zakresu ochrony zdrowia psychicznego: psychoterapeutów, lekarzy, psychologów, pedagogów oraz studentów wymienionych kierunków kształcenia. Oferujemy szkolenia prowadzone przez doświadczonych praktyków w nurcie terapii poznawczo – behawioralnej II i III fali.

    Zobacz nasze szkolenia