Powrót do podcastów

12. Sesja z Wendy T. Behary: “Rozbroić narcyza: praktyczna wiedza, wskazówki i terapia schematu”

23 sty 2023 RoxartAdmin
thumbnail

Wersja z Polskimi napisami – na kanale YT https://www.youtube.com/watch?v=gK1ihqeeths&ab_channel=WG%C5%82owieSi%C4%99Mie%C5%9Bci, zasubskrybuj proszę – to mnie wesprze, a Ty Drogi Słuchaczu będziesz na bieżąco z najnowszą wiedzą!

Zapraszam gorąco na moją rozmowę ze światowej klasy specjalistką w zakresie terapii narcystycznego zaburzenia osobowości, autorką międzynarodowego bestsellera w temacie narcystycznego zaburzenia osobowości “Rozbroic narcyza: Jak radzić sobie z osobą zapatrzoną w siebie”, wydaną przez GWP” (link w sekcji “ciekawe linki na dole strony), współpracowała oraz uczyła się terapii schematu od Jeffreya Younga – Wendy T. Behary. (szczegóły bio poniżej)

W tym odcinku dowiesz się: – czym jest narcystyczne zaburzenie osobowości – jakie możemy wyróżnić “podtypy” narcystycznego zaburzenia osobowości – jakie mogą mieć problemy bliscy osób z narcystycznym zaburzeniem osobowości – co może nas aktywować podczas sesji terapeutycznej?
– Jakie są ważne punkty terapii z perspektywy TS w narcystycznym zaburzeniu osobowości?
– Jak zadbać o siebie oraz w jaki sposób Wendy dba o siebie?
– Czym jest “chemia schematów” i jakie osoby często wchodzą w relację z osobami z nzb?

Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym odcinku i pewnie na jeszcze inne 🙂 Zapraszam do wysłuchania, zasubskrybowania, polubienia i komentowania!

Wendy T. Behary posiada 30-letnie doświadczenie zawodowe i zaawansowane certyfikaty w Terapii Schematu, jest założycielką i dyrektorem The Cognitive Therapy Center of New Jersey i The Schema Therapy Institutes of NJ-NYC-DC. Zajmuje się leczeniem, szkoli profesjonalistów i superwizuje psychoterapeutów od ponad 20 lat. Wendy pracowała w Cognitive Therapy Center i Schema Therapy Institute of New York (do czasu połączenia Instytutów w 2012 roku). Instytuty połączyły się w 2012 roku), gdzie szkoliła się i pracowała z dr Jeffreyem Youngiem od 1989. Jest stypendystką założycielską i superwizorem The Academy of Cognitive Therapy (Instytut Aarona T. Becka). Wendy pełniła funkcję Prezesa Zarządu International Society of Schema Therapy (ISST) w latach 2010-2014 oraz pełniła funkcję Training and Certification Coordinator w ISST. Koordynator ds. szkoleń i certyfikacji w Zarządzie ISST w latach 2008-2010. Obecnie jest m.in. przewodniczącą Podkomisji Programów Rozwoju Terapii Schematu w ISST. Wendy Behary jest współautorką kilku rozdziałów i artykułów dotyczących terapii schematu i terapii poznawczej. Jest autorką międzynarodowego bestsellera “Rozbroic narcyza” przetłumaczonej na 15 języków. Niedawno ukazało się jej trzecie wydanie. Wendy specjalizuje się w leczeniu narcyzów i osób, które z nimi żyją i się z nimi zmagają. Jako autorka i ekspert w dziedzinie narcyzmu, jest autorką kilku rozdziałów na temat terapii schematu, terapii narcyzmu dla profesjonalistów. Prowadzi zarówno krajowe jak i międzynarodowe wykłady dla profesjonalistów i ogólnej publiczności na temat terapii schematu narcyzmu, relacji interpersonalnych, złości i radzenia sobie z trudnymi ludźmi. Otrzymuje niezmiennie wysokie pochwały za jej jasny i wyrazisty styl nauczania oraz umiejętność ożywiania terapii poprzez psychodramatyczne interwencje z klientami w pokoju terapeutycznym. Jej wystąpienia w przemyśle (biznesie) koncentrują się na rozwiązywaniu konfliktów interpersonalnych. Jej prywatna praktyka poświęcona jest głównie leczeniu narcystycznego zaburzenia osobowości, partnerów/osób mających z nimi do czynienia oraz par doświadczających konfliktów.

Ciekawe Linki:

Szkolenia Wendy T. Behary:

Empatyczna konfrontacja w pracy z trudnymi klientami/wyzwaniami (Watch/Learn at your own convenience): https://www.schematherapytrainingonli…

2023-24 International Training and Certification in Schema Therapy / Wendy Behary and Jeff Young https://disarmingthenarcissist.com/wo…

Nasze szkolenie z Jeffem Conwayem “Kluczowa Moc Relacji Terapeutycznej w Terapii Schematu” ze szczególnym uwzględnieniem schematu uwikłania i nie w pełni rozwiniętego ja: https://lazurowaterapia.pl/produkt/je…

Książki:
Książka wydana w języku polskim przez GWP: https://www.gwp.pl/rozbroic-narcyza-j…

Poznawcza terapia zaburzeń osobowości: https://www.gwp.pl/terapia-poznawcza-…

Zapraszam!!


Listen to "12. Sesja z Wendy T. Behary: "Rozbroić narcyza: praktyczna wiedza, wskazówki i terapia schematu"" on Spreaker.
Posłuchaj na Youtube Posłuchaj na Spotify