Powrót do podcastów

10. Sesja z Prof. Edna B. Foa: co jest kluczowe w terapii PTSD? Czym jest przetwarzanie emocjonalne?

03 sty 2023 RoxartAdmin
thumbnail
Prof Edna B. Foa – ogłoszona przez magazyn Times jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób świata w 2010 roku, American Psychological Associacion (APA) uhonorowała Prof. Foa specjalną nagrodą za życiowe dokonania (co jest nietypowym wyróżnieniem dla klinicystów i jest najważniejszym wyróżnieniem dla samej Prof. Edny Foa). Życiowy dorobek również zostały docenione przez największe towarzystwa: International Society for Traumatic Stress Studies (ISTSS), Associacion of Cognitive and Behavioural Therapies (ACBT). Jest profesorem psychologii klinicznej na Uniwersytecie w Pensylwanii, gdzie jest również dyrektorem w Centrum Terapii i Badań nad Lękiem.
Link: https://www.med.upenn.edu/apps/facult…
Times Edna B. Foa w magazynie Time
Książki dla terapeutów dostępne po polsku:
Książki Edna B. Foa GWP
  • Protokół przedłużonej ekspozycji do pracy z PTSD
  • Protokół pracy z OCD – Ekspozycja z powstrzymaniem reakcji
Stworzyła skuteczną i przebadaną na świecie – w różnych grupach społecznych, metodę psychoterapii behawioralno – poznawczej – protokół przedłużonej ekspozycji (PE), który stał się jednym z najbardziej przebadanych i rekomendowanych protokołów terapeutycznych do leczenia zespołu stresu pourazowego – PTSD. W odcinku dowiesz się m.in – o kulisach powstania przedłużonej ekspozycji – czy ekspozycją można kogoś “wtórnie zretraumatyzowac”? – czy PE jest skuteczna w leczeniu Complex PTSD (CPTSD)? – zdanie Prof. Edny Foa o nowych “wersjach” PE – np. DBT PE i wiele więcej wątków poruszamy.Zapraszam ciepło, udanego i owocnego słuchania! Adam Elżanowski

Nasze szkolenia:
Szkolenia terapeutyczne PTSD


Listen to "10. Sesja z Prof. Edna B. Foa: co jest kluczowe w terapii PTSD? Czym jest przetwarzanie emocjonalne?" on Spreaker.
Posłuchaj na Youtube Posłuchaj na Spotify