Powrót do podcastów

4. Sesja z… Prof. Stefanem G. Hofmannem. “Normalność nie istnieje!” – Ponad DSM i czym jest PBCBT?

11 wrz 2022 RoxartAdmin
thumbnail

Jeden z obecnie najbardziej wpływowych badaczy myślicieli, nieustannie pracujący nad rozwojem terapii poznawczo – behawioralnej. Współautor (wraz ze Stevenem C. Hayesem) wydanych w Polsce przez Gdanskie Wydawnictwo Psychologiczne “Terapia Poznawczo – Behawioralnej Opartej na Procesach”, “Ponad DSM” oraz selfhelp book własnego autorstwa “Ponad Lękiem”.

W ‘Sesja z…” rozmawiam z Prof. Stefanem G. Hofmannem o tym co skłoniło go ku poszukiwaniu nowych “dróg” w terapii poznawczo – behawioralnej, o kulisach sporu merytorycznego oraz znalezienia wspólnego języka z drugą bardzo ważną osobą i przyjacielem Profesora- Stevenem C. Hayesem. Profesor opowiada również o podstawach terapii poznawczobehawioralnej opartej na procesach i jej przyszłości i wiele ponad to… Zapraszam!!

Dokładniej przybliżając sylwetkę Prof. Stefana G. Hofmanna: stypendysta/nagrodzony przez Fundację Aleksandra von Humboldta, profesor na Uniwersytecie w Marburgu (Philipps-Universität Marburg) oraz na Uniwersytecie Bostońskim (Boston University). Były prezes Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej i Poznawczej (Association for Behavioral and Cognitive Therapies). Redaktor naczelny czasopisma naukowego „Cognitive Therapy and Research”. Autor ponad 400 recenzowanych publikacji w czasopismach i 20 książek. Od 2015 jest na prestiżowej liście najczęściej cytowanych naukowców Highly Cited Researchers. Laureat wielu nagród i wyróżnień, między innymi Nagrody imienia Aarona T. Becka przyznawanej za znaczący i wkład w dziedzinie terapii poznawczej. www.bostonanxiety.org.

Ciekawe linki:
Artykuł Prof. Stefana Hofmanna oraz Stevena C. Hayesa “Terapia oparta na procesach – krok do procesów psychologicznych, od diagnoz medycznych”: https://www.newharbinger.com/blog/professional/process-based-cbt-a-step-toward-psychological-processes-and-away-from-medical-diagnoses/
” Revolutionary in Anxiety Research | Stefan G. Hofmann is Humboldt Professor” :

https://www.youtube.com/watch?v=8M9wlfaBOcc&ab_channel=AlexandervonHumboldt-Stiftung

Wspomniane książki w języku polskim:
https://www.gwp.pl/autor-stefan-g-hofmann,dEg-q2o.html

Nasz kanale YT wersja video z polskimi napisami!

 


Listen to "4. Sesja z... Prof. Stefanem G. Hofmannem. "Normalność jest nienormalna" - Ponad DSM i czym jest PBCBT?" on Spreaker.
Posłuchaj na Youtube Posłuchaj na Spotify

Transkrypcja

W krótce … wersja po polsku na naszym youtube!