Powrót do podcastów

8. Steven C. Hayes – ACT i psychodeliki, psychoterapia przyszłości, relacja i metafory.. i wiele więcej

17 gru 2022 RoxartAdmin
thumbnail

Mam nadzieję, że będzie to dla Was wartościowy wywiad – jestem tego pewien! Przez ponad 90 minut rozmawiamy (głównie Profesor mówi 🙂 ) o jego życiowej drodze do jak sam to nazywa, “rozpalenia ogniska” ACT, dowiesz się jak ewoluował ACT, jakie są obecnie ścieżki jego integrowania z najnowszą technologią (badania będą prowadzone również w Polsce), z wykorzystaniem psychodelików, kontekstualnej terapii schematów. Poruszamy również temat relacji terapeutycznej, teorii ram relacyjnych i jej wykorzystania w pracy z osobami znajdującymi się w spektrum autyzmu. Wywiad jest bardzo bogaty.

Zapraszam do zaparzenia sobie ciepłej herbaty lub innego ulubionego napoju, jak ktoś ma, może położyć sobie kota na kolanach i zapraszam do wycieczki ze Stevenem C. Hayesem do meandrów naszego umysłu! Steven C. Hayes – psycholog kliniczny, jeden z najczęściej cytowanych profesorów.

Jest profesorem na wydziale psychologii Uniwersytetu Nevada w Reno, autorem 47 książek i ponad 670 artykułów naukowych. Jego książki zostały wydane również w Polsce, a są to: – “Ponad DSM. Ku alternatywnej, opartej na procesach diagnozie i terapii zaburzeń psychicznych” Steven C. Hayes, Stefan G. Hofmann, GWP, 2022 – “Umysł Wyzwolony”, Steven C. Hayes, GWP, 2020 – “Terapia poznawczo-behawioralna oparta na procesach. Wiedza i kluczowe kompetencje”, Steven C. Hayes, Stefan G. Hofmann, GWP, 2020
Książki po polsku: https://www.gwp.pl/autor-steven-c-hayes,dEg-u0o.html

Dr Hayes był przewodniczącym Wydziału 25 APA, American Association of Applied and Preventive Psychology, Association for Behavioral and Cognitive Therapy oraz Association for Contextual Behavioral Science. Jest w Radzie Doradczej USERN, która reprezentuje naukowców, którzy są w najlepszym 1% w swojej dziedzinie.

Jest prezesem Institute for Better Health, 45-letniej organizacji charytatywnej poświęconej doskonałości w szkoleniu klinicznym. W 1992 roku został wymieniony przez Institute for Scientific Information jako jeden z 30 najbardziej wpływowych psychologów na świecie, a dane Google Scholar plasują go w pierwszej setce najczęściej cytowanych uczonych we wszystkich dziedzinach nauki, żyjących i zmarłych (http://www.webometrics.info/en/node/58).

Strona i możliwość zapisu do newslettera prof. Hayesa i jego Podcastu:

https://stevenchayes.com/about/

Szkolenia online (sam brałem udział – polecam i nie mam komercyjnych profitów)
https://act.courses/signup/

Darmowy program napisany przez Russa Harrisa Self Help Plus: https://www.who.int/publications/i/item/9789240035119

Mój odcinek, który powstał na części poradnika Russa Harrisa Self Help Plus: https://open.spotify.com/episode/0ZiohmoMS2beRWR1zjqPUb

One Love!


Listen to "8. Steven C. Hayes - ACT i psychodeliki, psychoterapia przyszłości, relacja i metafory.. i wiele więcej" on Spreaker.
Posłuchaj na Youtube Posłuchaj na Spotify