grafika Sesja Psychoterapii OCD metodą ekspozycji z powstrzymaniem reakcji
grafika Sesja Psychoterapii OCD metodą ekspozycji z powstrzymaniem reakcji

Sesja Psychoterapii OCD metodą ekspozycji z powstrzymaniem reakcji

Czas trwania: do 90 min

koszt (Certyfikowany psychoterapeuta) – 320 pln

koszt (Psychoterapeuta w trakcie certyfikacji) – 290 pln

Umów wizytę

Protokół terapeutyczny skoncentrowany na leczeniu zaburzeń obsesyjno – kompulsyjnych (obsessive compulsive disorder) o wysokiej skuteczności. Protokół składa się z 17 – 20 sesji, trwających do 90 min. Sesje mogą odbywać się raz lub dwa razy w tygodniu. Metoda ekspozycji i powstrzymywania reakcji polega na konfrontacja z myślami i sytuacjami powodującymi  lęk przy jednoczesnym powstrzymaniu się od kompulsji. Wszystko odbywa się wspólnie z terapeutą po wcześniejszym przygotowaniu do ekspozycji. Celem terapii jest zwiększenie tolerancji na natrętne myśli, tak aby z czasem wywoływały coraz mniejszy niepokój i dyskomfort oraz nauczenie się powstrzymywania od kompulsywnych zachowań utrudniających codzienne funkcjonowanie. Podczas pracy terapeutycznej, dużą rolę odgrywa również praca własna pomiędzy sesjami, która ściśle nawiązują do pracy podczas sesji. W pracy terapeutycznej z OCD wykorzystujemy również techniki ACT i uważność.

Umów się na wizytę

Wiemy, że decyzja o skorzystaniu z pomocy psychoterapeuty może być wyzwaniem, dlatego zadbamy, aby proces ten przebiegał w bezpiecznej i pełnej akceptacji atmosferze. Kolejny krok zależy od Ciebie.

Skontaktujmy się

Nie wiesz jak zacząć, potrzebujesz informacji lub wsparcia w wyborze terapeuty? Jesteśmy dostępni telefonicznie od poniedziałku do czwartku w godzinach 15.00-21.00. Jeżeli nie odbieramy, pozostaw wiadomość tekstową, na pewno oddzwonimy. Chętnie odpowiemy na Twoje pytanie także mailowo